Dziś godzina rozmiar tekstu: - A + Mapa Strony  |  Kontakt

ue-btn1
GODOW banerek www1

gminazenergia

Turystyczny Portal Mapowy

Turystyczny Portal Mapowy

nasi-lokalni-tworcy

mieszkancy50

poprzednim miesiącu październik 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 40 1 2 3 4 5 6
week 41 7 8 9 10 11 12 13
week 42 14 15 16 17 18 19 20
week 43 21 22 23 24 25 26 27
week 44 28 29 30 31

Informacja o języku migowym w Urzędzie Gminy Godów

Zobacz więcej >>

Statystyki:
Odwiedziny dziś:75
Odwiedziny wczoraj:261
W ostatnim tygodniu:995
W ostatnim miesiącu:3904
Wszystkich odwiedzin:819192

Artykuły

Trasy rowerowe

TRASA ROWEROWA 324 S – czarny znakowany szlak turystyczny w województwie śląskim.

Dane szlaku:
Państwo: Polska
Województwo: śląskie
Początek: Stadion Aleja w Wodzisławiu Śląskim
Przez: Mszana, Gołkowice
Koniec: Karvina
Numer: 324-s
Kolor znakowania: czarny
Rok powstania: 2003
Długość: 25,5 km
długość na terenie gminy Godów: 7,9 km


Przejazd trasą rowerową nr 324 Wodzisław Śląski - Karwina rozpoczynamy od głównej bramy wjazdowej stadionu MOSiR w Wodzisławiu Śląskim. Wyjeżdżamy w prawo na ulice Bogumińską i po około 100 metrach przecinamy drogą krajową nr 78 i kierujemy się prosto w ulicę o  Skrzyszowską. Po przejechaniu pół kilometra skręcamy w lewo i dalszą część trasy pokonujemy boczną drogą (ul. Piaskowa). Po pokonaniu wiaduktu nad torami kolejowymi skręcamy w prawo i nieco ponad dwukilometrowym odcinkiem drogi asfaltowej dojeżdżamy do osiedla 1 Maja. Tam opuszczamy teren miasta Wodzisławia Śląskiego i wjeżdżamy do gminy Mszana. Na terenie Gminy Mszana ulicą Akacjową przejeżdżamy około 1 kilometra, po czym przecinamy ulicę 1 Maja i jedziemy dalej prosto ulicą Marii Konopnickiej. Po przebyciu 450 metrów skręcamy najpierw w lewo i zaraz potem w prawo. Po 300 metrach docieramy do kolejnego skrzyżowania i kierujemy się w lewo w ulicę Mickiewicza. Odtąd, jadąc przez półtora kilometra wzdłuż granicy z gminą Godów przekraczamy ją po zatoczeniu niewielkiego łuku, tuż po przejechaniu linii kolejowej.

Podróż po gminie Godów rozpoczynamy odcinkiem utwardzonym łupkiem, który po około pół kilometra przechodzi w ścieżkę o nawierzchni asfaltowej. Ulicą Ks. Wallacha dojeżdżamy do placu przy kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Skrzyszowie - warto wejść do środka i zobaczyć obrazy św. Wawrzyńca oraz drogi krzyżowej z XVIII wieku - z którego kierujemy się na południe (w lewo) w stronę ulicy Sobieskiego. Trzeba pamiętać, aby po dojechaniu do ul. 1 Maja wykonać dość ostry skręt w lewo (nie wjeżdżamy na ul. 1 Maja). Wkrótce wjeżdżamy w las, kończy się nawierzchnia asfaltowa. Tuż niedaleko pomiędzy ul. Sobieskiego i 1 Maja w Skrzyszowie znajduje się kort tenisowy. Po pokonaniu odcinka około jednego kilometra, po przekroczeniu nieczynnej linii kolejowej nasza trasa rowerowa łączy się z trasą rowerową 24 c. Jedziemy dalej ulicą Sobieskiego, aby w pobliżu kapliczki dotrzeć do ulicy Cmentarnej. Na tym skrzyżowaniu opuszczamy wspomniany szlak 24 c i kierujemy się na południe w stronę zabytkowego kościoła pod wezwaniem św. Anny w Gołkowicach, który warto przy okazji odwiedzić. Przejeżdżamy około 100 m ulicą 1 Maja i zaraz za kościołem skręcamy w prawo w ul. Celną, którą dojeżdżamy prosto do byłego przejścia granicznego Gołkowice - Zawada.

Znajdujemy się na rowerowej Permonikovej Trasie. Po przekroczeniu granicy przejeżdżamy około 1 kilometra i przed przejazdem kolejowym skręcamy w lewo. Równolegle do linii kolejowej dojeżdżamy po około 3 kilometrach do ronda, na którym kierujemy się w prawo, przejeżdżamy pod wiaduktem i Permonikovą Trasą jedziemy prosto w stronę Karviny, którą osiągamy po mniej więcej 7 kilometrach.
trasa 324TRASA ROWEROWA 325


Dane szlaku:
Państwo: Polska
Województwo: śląskie
Początek: Gołkowice
Przez: Gołkowice, Skrbeńsko
Koniec: Skrbeńsko
Numer: 325
Kolor znakowania: zielony
Długość: 3,8 km
Długość na terenie gminy Godów: 3,8 km
Uwagi: trasa planowana

TRASA ROWEROWA 24C EUROREGIONU PĘTLA ŚLĄSK CIESZYŃSKI


Dane szlaku:
Państwo: Polska
Województwo: śląskie
Początek: Chałupki
Przez: Godów, Jastrzębie-Zdrój, Zebrzydowice, Cieszyn, Goleszów, Skoczów, Ustroń, Wisła, Istebna, Jasnowice
Koniec: Jasnowice
Numer: 24c
Kolor znakowania: czerwony
Długość: 134 km
Długość na terenie gminy Godów: 10,7 km


Jest to tzw. „Pętla Euroregionu Cieszyńskiego”, wiedzie od przejścia granicznego w Chałupkach do przejścia granicznego w Jasnowicach. Na terenie powiatu wodzisławskiego pokrywa się z odcinkiem trasy R4.
Długość części polskiej wynosi 28 km. Rozpoczyna się na przejściu granicznym w Chałupkach, niedaleko pałacu, w którym obecnie mieści się hotel i restauracja. Podążamy drogą nr 78, za mostem zjeżdżając w ul. Wałową. Przejeżdżamy niedaleko krzyża pokutnego (tu rozpoczyna się trasa żółta 316Y). Jedziemy dalej na wschód, mijając po lewej kemping, kierujemy się do wsi Uchylsko, następnie do Gorzyczek i Łazisk. Po drodze dwa razy napotykamy trasę żółtą 316Y. W Łaziskach warto zwiedzić zabytkowy drewniany kościół, udając się następnie do Godowa, Gołkowic, później prosto do Jastrzębia Zdroju. W Jastrzębiu Zdroju na ul. 1 Maja napotykamy trasę niebieską 9N, która towarzyszy nam przez ok. 1 km, następnie skręcamy w prawo i razem z trasą żółtą 126Y jedziemy w kierunku osiedla Chrobrego. Na ul. Władysława Jagiełły trasy się rozdzielają. Po drodze do Ruptawy mijamy kościół ewangelicko-augsburski. Z Ruptawy kierujemy się na południe przez Marklowice Górne do Zebrzydowic Dolnych, skąd możemy wybrać się w podróż do Ustronia i przejścia granicznego w Jasnowicach (łącznie trasa do Jasnowic wynosi 130 km).TRASA ROWEROWA R4 EUROVELO ROSCOFF ODESSA


Dane szlaku:
Państwo: Polska
Województwo: śląskie
Początek: Middleburg
Przez: Middelburg, Bonn, Frankfurt, Praga, Brno, Pszczyna, Kraków, Rzeszów, Lwów, Odessa, a w woj. śląskim: (Chałupki, Jastrzębie-Zdrój, Strumień, Pszczyna, Miedźna)
Koniec: Odessa
Numer: R4
Kolor znakowania: zielony
Długość: 65 km (na terenie woj. śląskiego)
Długość na terenie gminy Godów: 10,7 km


Europejska Trasa Rowerowa R4, zahaczająca o nasz region, prowadzi z Middleburga do Odessy. Rowerzyści przejeżdżają przez Bonn, Pragę, Brno, Kraków i Lwów. Na terenie Subregionu Zachodniego woj. śląskiego trasa przebiega przez Chałupki, Jastrzębie-Zdrój. Ten szlak w naszym regionie zamyka się w 65 km i jest oznakowany jako zielony. Cała trasa ma 4 tys. km.
Na terenie naszego województwa trasa zaczyna się przy przejściu granicznym w republiką Czeską Chałupki – Bogumin. Po kilku chwilach dojeżdżamy do Łazisk i mijamy zabytkowy drewniany kościół parafialny pw. Wszystkich Świętych oraz krzyż pokutny. Następnie przejeżdżamy przez Godów i w Gołkowicach mijamy drewniany kościół pw. św. Anny. Po przejechaniu gminy Godów, wjeżdżamy do Jastrzębia-Zdroju, a następnie kierujemy się na Pszczynę.TRASA PIESZO - ROWEROWA „POLSKO CZESKA ŚCIEŻKA DZIEDZICTWA KULTUROWEGO”


Trasa pieszo-rowerowa to krajoznawcza propozycja dla ciekawych przeszłości, chcących smakować piękno malowniczych krajobrazów. Prowadzi ona nas do najciekawszych miejsc i zabytków w gminie Godów.

„Polsko czeska ścieżka dziedzictwa kulturowego” biegnie przez Skrbeńsko i Gołkowice. Trasa rozpoczyna się na ulicy Piotrowickiej, później biegnie ulicą Poprzeczną do ulicy Granicznej. Z ulicy tej dojeżdżamy na Zimne Doły, z której skręcamy na ulicę Zieloną, gdzie znajduje się Ośrodek Kultury w Skrbeńsku. W połowie znajdującego się tam wzniesienia skręcamy na ulicę Szkolną, gdzie mieści się Szkoła Podstawowa, Przedszkole, kościół parafialny i krzyż kamienny, kapliczkowy z 1878 r. Z ulicy Szkolnej ponownie wyjeżdżamy na ulicę Piotrowicką.

Z ulicy Piotrowickiej wyjeżdżamy na ulicę 1 aja i kierujemy się w lewo. Mijamy kościół parafialny i Zespół Szkół wraz z przedszkolem. Po minięciu Ośrodka Kultury skręcamy na ulicę Cmentarną. Dojeżdżamy do kaplicy znajdującej się na skrzyżowaniu ulicy Cmentarnej z ulicą Jana III Sobieskiego. Przy kaplicy skręcamy w lewo i tym sposobem ponownie znajdujemy się na ulicy 1 Maja. Jedziemy w lewo krótki kawałek tą ulicą, po czym na wysokości zabytkowego kościoła pw. św. Anny skręcamy na ulicę Celną kierując się w stronę byłego przejścia granicznego Gołkowice-Zawada.  

Polsko-czeska ścieżka dziedzictwa kulturowego Godów 


Źródło:

http://www.turystyka.subregion.pl/mapa_atrakcji,trasy_rowerowe

http://www.powiatwodzislawski.pl/dla-turysty/sciezki-rowerowe-w-powiecie-wodzislawskim 

http://www.kztt.org.pl/006a.pdf
 Opublikowano: poniedziałek, 09, styczeń 2012 09:10
zmień wygląd:

logo-rodo
logo-jakosc-powietrza

Kontakt z Urzędem


Urząd Gminy Godów
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów

tel.: +48 32/ 476 50 65
tel./fax: +48 32/ 476 51 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Godziny urzędowania:
Pn: 7:00 – 17:00
Wt – Cz: 7:00 – 15:00
Pt 7:00 - 13:00

obywatel.gov.pl
Posterunek Policji
Planowane imprezy Relacje z imprez
Powrót do poprzedniej strony Powrót do góry strony Powrót do strony głównej transparent