Dziś godzina rozmiar tekstu: - A + Mapa Strony  |  Kontakt

ue-btn1
GODOW banerek www1

gminazenergia

Turystyczny Portal Mapowy

Turystyczny Portal Mapowy

nasi-lokalni-tworcy

mieszkancy50

poprzednim miesiącu październik 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 40 1 2 3 4 5 6
week 41 7 8 9 10 11 12 13
week 42 14 15 16 17 18 19 20
week 43 21 22 23 24 25 26 27
week 44 28 29 30 31

Informacja o języku migowym w Urzędzie Gminy Godów

Zobacz więcej >>

Statystyki:
Odwiedziny dziś:68
Odwiedziny wczoraj:261
W ostatnim tygodniu:988
W ostatnim miesiącu:3897
Wszystkich odwiedzin:819185

Artykuły

Certyfikaty i nagrody

GMINA FAIR PLAY 2008

 

b_150_0_16777215_00___images_artykuly_certyfikaty_i_nagrody_020.jpg3 października 2008 r. w Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia certyfikatów VII edycji konkursu „Gmina Fair Play”.

Specjalnie powołana Kapituła Konkursu przy współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą oraz Fundacją „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” przyznała Gminie Godów w kategorii „gmina wiejska” tytuł i certyfikat: „GMINA FAIR PLAY” 2008.

b_150_0_16777215_00___images_artykuly_certyfikaty_i_nagrody_021.jpg

Podstawowym celem konkursu jest wyłonienie, nagrodzenie a następnie wsparcie samorządów w pełni zaangażowanych w tworzenie jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej oraz aktywnych w przyciąganiu nowych inwestorów.

b_150_0_16777215_00___images_artykuly_certyfikaty_i_nagrody_022.jpg

Tytuł i certyfikat „Gmina Fair Play” jest potwierdzeniem rzetelności gminy wobec inwestorów, jak również zobowiązaniem do utrzymywania wysokiego poziomu obsługi inwestorów i doskonalenia go. Certyfikat ten wyróżnia nagrodzony samorząd na tle innych gmin, a dla inwestora jest gwarancją rzetelności ze strony gminy.

  

 ________________________________________________________________________
 

 

KONKURS „PIĘKNA WIEŚ WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO”

 

EDYCJA 2010:

I miejsce w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi” oraz III miejsce w „Najpiękniejsza wieś”

b_150_0_16777215_00___images_artykuly_certyfikaty_i_nagrody_023.jpg

12 października 2010 r. Zarząd Województwa Śląskiego uchwałą nr 2660/417/III/2010 zatwierdził listę laureatów Konkursu "Piękna wieś województwa śląskiego 2010”.

 

W VII edycji konkursu łączna wartość nagród wyniosła 77 tys. zł. W rywalizacji uczestniczyło 29 gmin, zgłoszono 10 wsi, 12 zagród, 23 przedsięwzięcia odnowy wsi oraz osiem stron internetowych sołectw. Z terenu naszej gminy nagrodę w kategorii „Najpiękniejsza wieś” przyznano sołb_150_0_16777215_00___images_artykuly_certyfikaty_i_nagrody_024.jpgectwu Łaziska – sołectwo te zajęło III miejsce i otrzymało za to 5.000,00 zł. Z kolei w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi”, zadanie „Muszla koncertowa z amfiteatrem” zajęło pierwsze miejsce. Za to osiągnięcie Gmina Godów otrzymała nagrodę w wysokości 8.000,00 zł.

 Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na początku listopada podczas Forum Sołtysów Województwa Śląskiego.

 


 

EDYCJA 2011:

Wyróżnienie w kategorii  „NAJLEPSZA STRONA INTERNETOWA SOŁECTWA”

 

b_150_0_16777215_00___images_artykuly_certyfikaty_i_nagrody_025.jpgW dniu 22 września 2011 r. w Sali Sejmu Śląskiego, podczas Forum Sołtysów Województwa Śląskiego, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Piękna wieś województwa śląskiego", organizowanego przez Urząd Marszałkowski. W tym roku z terenu naszej gminy wyróżnienie w kategorii „Najlepsza strona internetowa sołectwa” otrzymało sołectwo Skrbeńsko za stronę www.skrbensko.republika.pl. Gratulujemy administratorom strony – Panu Henrykowi Klyszcz i Panu Janowi Sporysz oraz sołtysowi sołectwa Skrbeńsko – Panu Franciszkowi Moczała.

 

b_150_0_16777215_00___images_artykuly_certyfikaty_i_nagrody_026.jpg

Zdobycie wyróżnienia za stronę www.skrbensko.republika.pl to wspaniałe osiągnięcie i nagroda za pracę na rzecz wizerunku miejscowości. To również uhonorowanie w sferze tożsamości kulturowej, aktywności społecznej i promocji całej gminy.
EDYCJA 2014:
III miejsce kategorii: „Najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje” 


leksykon27 października 2014 r. podczas konferencji Forum Sołtysów Województwa Śląskiego wręczono nagrody laureatom konkursu „Piękna Wieś Województwa Śląskiego”.
W konkursie tym w kategorii: „Najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje” przedsięwzięcie pod nazwą „Leksykon Pieśni Śląskiej” autorstwa Danuty Gajdosz i Mireli Szkatuła zajęło III miejsce. W nagrodę sołectwo Łaziska otrzymało 2.000,00 zł. Serdecznie gratulujemy!!!


Pomysł wydania „Leksykonu pieśni śląskiej” wyszedł od zespołu „Kalina” z Łazisk. Ze wszech miar jest to wyjątkowe wydawnictwo. Prawie 200-stronnicowa książka zawiera niespełna 200 pieśni ludowych i kościelnych.
Pieśni pochodzą z okresu przed i powojennego. Opowiadają o życiu wsi Łaziska i jej okolicach, gdzie ludzie, mimo ciężkiej, codziennej pracy, potrafili się cieszyć, wyrażając swoje uczucia i tęsknoty pieśnią. Pieśni te śpiewane były przy różnych uroczystościach rodzinnych, przy pracy na polu, czy przy skubaniu pierza. W leksykonie można znaleźć także wiele popularnych dawniej pieśni kościelnych, które wypadły z repertuaru organistów.
Większość z nich, często nieznanego autora tekstu, czy muzyki, przez swój specyficzny przekaz melodii oraz tożsamość obyczajową wpisała się w kulturę całej Gminy Godów.
Autorki publikacji chciały, by pieśni, kiedyś przekazywane ustnie z pokolenia na pokolenie lub spisywane w zeszytach, nie zostały w powszechnej świadomości zapomniane.

Pomysłodawczynią wydania „Leksykonu pieśni śląskiej” była Danuta Gajdosz, kierownik zespołu folklorystycznego „Kalina”, jedna z autorek opracowania.
Druga autorka to Mirela Szkatuła, zespołowa dyrygentka, która do słów opracowała zapis nutowy, przez co zachowane zostaną nie tylko słowa, ale również melodia utworów.
Powstanie książki nie byłoby możliwe bez zaangażowania zespołów z okolicznych miejscowości. To one przechowują wiele starych pieśni. I to one dostarczyły autorkom materiałów.
Realizacja trwała 2 lata i została zakończona w listopadzie 2011 r. Uroczystość związaną z promocją książki uświetniły występy przedszkolaków i uczniów szkoły w Łaziskach, którzy zaśpiewali ludowe pieśni.
Leksykon został rozprowadzony po bibliotekach, szkołach i przedszkolach gminy Godów. Zainteresowanie publikacją jest spore, chociażby wśród ludzi kultury związanych z szeroko pojętym folklorem, dla których taki leksykon to prawdziwa gratka. Dlatego autorki nie wykluczają II wydania, rozszerzonego o dodatkowe pieśni.
EDYCJA 2015:
Wyróżnienie dla sołectwa Skrbeńsko w kategorii: "Najpiękniejsza wieś"

G0095769Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził listę laureatów konkursu "Piękna wieś województwa śląskiego 2015".
Wśród laureatów znalazło się sołectwo Skrbeńsko, któremu przyznano wyróżnienie w kategorii: "Najpiękniejsza wieś" i za które to wyróżnienie otrzymało 2.000,00 zł.
 ________________________________________________________________________"BOISKO NA MEDAL 2013"

Tytuł ten został przyznany w 2013 r. dla kompleksu boisk sportowych przy Zespole Szkół w Skrzyszowie. ________________________________________________________________________
I MIEJSCE W KONKURSIE "PRZYJAZNA WIEŚ"

Gmina Godów otrzymała pierwsze miejsce za najlepszy projekt zrealizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych w zakresie infrastruktury społecznej w roku 2013 pod nazwą "Kultura i sport nas zbliża", który zrealizowany został w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013.
 ________________________________________________________________________


WYRÓŻNIENIE "WAWRZYN BIZNESOWEGO PARTNERSTWA" DLA GODOWA


Wawrzyn Biznesowego_PartnerstwaW dniu 15 grudnia 2014 r. w Hotelu Dąbrówka odbyło się uroczyste świąteczno-noworoczne spotkanie Banku Spółdzielczego z Jastrzębia-Zdroju z Partnerami Biznesowymi Banku. Podczas spotkania wręczono Urzędowi Gminy Godów wyróżnienie "Wawrzyn Biznesowego Partnerstwa", przyznawane przez Zarząd Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu-Zdroju osobom, firmom i instytucjom, które opierają współpracę z bankiem na partnerskich i trwałych relacjach."Wawrzyny Biznesowego Partnera" wręczał prezes banku Pan Ryszard Leszczyński Statuetkę dla Urzędu Gminy Godów odebrał Zastepca Wójta Gminy Godów Pan Tomasz Kasperuk.
Wśród wyróżnionych znaleźli się także:
- Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
- Urząd Gminy Mszana
- AZIS Mining Service Sp. z o.o.
- Cafe Paterman właściciel marki CAFE CHOPIN
- F.P.H.U. Zakład Budowlany „KLIMEX”
- Gościniec Wodzisławski - Łucjan Wnuk
- Pani Dr Zofia Kielan.Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej – kliknij tutaj.
 ________________________________________________________________________
SUPER ORLIK DLA GMINY GODÓWDSC06081Wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk odebrał w dniu 20 grudnia br. w Warszawie nagrodę Super Orlika w kategorii Infrastruktura w konkursie „Super Orliki 2014”, współfinansowanym ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nominującym był Marcin Piwoński – animator na Orliku w Krostoszowicach.


Konkurs „SUPER ORLIKI” skierowany był do lokalnych sponsorów (firm, instytucji, osób prywatnych), jednostek samorządu terytorialnego (burmistrzów, prezydentów miasta, wójtów), wolontariuszy (osób wspomagających nieodpłatnie działania na Orliku), organizacji pozarządowych współpracujących z Orlikami, lokalnych mediów informujących o aktywnościach na Orlikach, promotorów, animatorów i przyjaciół Orlików, realizujących aktywności ruchowe na Orlikach.
 
Super Orliki zostały przyznane w 8 kategoriach: Infrastruktura, Lokalny Sponsor, Jednostka Samorządu Terytorialnego, Lokalne Media, Wolontariusz na Orliku, Super Orlik - nagroda za całokształt, Najciekawsza Impreza oraz Współpraca krajowa i międzynarodowa. Przyznając statuetki kierowano się różnymi kryteriami: innowacyjność, pomysłowość oraz zaangażowanie różnych grup społecznych w aktywność fizyczną.
 
Jedną z nagród była wizyta w profesjonalnym studiu telewizyjnym, przygotowanym specjalnie na potrzeby Super Orlika i udział w debacie o potencjalnych drogowskazach ich rozwoju. Zwycięzcy otrzymali także statuetki, koszulkę oraz dyplom.

 


 ________________________________________________________________________


GMINA NA 5! - EDYCJA 2013


gminaGmina Godów została wyróżniona tytułem „Gmina na 5!” w piątej edycji rankingu przygotowanego przez Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Intencją organizatorów jest nagrodzenie tych samorządów, które wyróżniają się w zakresie obsługi klienta-przedsiębiorcy.


Tegorocznym badaniem objętych zostało 649 polskich gmin. Spośród nich wyróżniono 90 jednostek, w tym Gminę Godów.
Celem badania była ocena poziomu obsługi potencjalnego inwestora przez urzędy gmin z wykorzystaniem narzędzi komunikacji elektronicznej. Zakres tegorocznego badania obejmował gminy o najwyższej atrakcyjności inwestycyjnej (mierzonej przez wskaźnik Potencjalnej Atrakcyjności Inwestycyjnej dla Gospodarki Narodowej opracowany w Instytucie Przedsiębiorczości – PAI).
Badanie składało się z dwóch części: audytu witryn internetowych gmin oraz oceny jakości kontaktu mailowego z urzędami metodą tajemniczego klienta.

Raport z przeprowadzonego badania dostępny tutaj.
b 800_600_0_00___images_artykuly_OI_beata.firla_2014_luty_07.02.2_gmina_na_5_dyplom

 ________________________________________________________________________

GMINA NA 5! - EDYCJA 2014


gminaMamy przyjemność poinformować, że gmina Godów uzyskała tytuł Gmina na 5! w edycji 2014 rankingu przygotowanym przez Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH.

Publikacja ta jest już szóstym dorocznym raportem prezentującym ocenę z badania jakości obsługi potencjalnych inwestorów przez urzędy gmin. Badanie składało się z dwóch części: audytu stron internetowych oraz oceny kontaktu elektronicznego z gminami metodą tajemniczego klienta.


Zapraszamy do zapoznania się z treścią raportu, który jest dostępny tutaj.


Czytaj także: http://godow.pl/index.php/aktualnosci/3398-qforum-gmin-na-5q
 ________________________________________________________________________
 

Wyróżnienia EURO – NAJki dla projektów transgranicznych 


Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej "Olza" przy współudziale Regionální sdružení územní spolupráce Těšínského Slezska zorganizowało 28 sierpnia 2015 r. w Jasienicy konferencję podsumowującą realizację Funduszu Mikroprojektów w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013 w Euroregionie Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko.

Podczas konferencji podsumowano realizację Funduszu Mikroprojektów POWT RCz-RP, uhonorowano najciekawsze mikroprojekty oraz przedstawiono podstawowe założenia FM Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

Wśród uhonorowanych projektów znalazły się dwa realizowane przez Gminę Godów. Są to:
- Centrum OLZA – realizowany od sierpnia 2009 do grudnia 2009.
- Społecznie – razem – realizowany od maja 2010 do lutego 2011.


Dyplom centrum olza  Dyplom Społecznie razem  ________________________________________________________________________


Certyfikat „Samorząd, który wspiera MŚP” dla Gminy Godów

statuetkiW dniu 12.10.2015 podczas organizowanej w ramach Kongresu dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw uroczystej Sesji Sejmiku Województwa Śląskiego wręczono certyfikaty i wyróżnienia honorowe V edycji Programu „Samorząd, który wspiera MŚP”.

Ogólnopolski program „Samorząd, który wspiera MŚP” jest przedsięwzięciem towarzyszącym Europejskiemu Kongresowi Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Program jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego szczebla wojewódzkiego, powiatowego i lokalnego. Celem programu jest wyłonienie i promocja samorządów, które stwarzają przedsiębiorstwom sektora MŚP dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej oraz w szczególny sposób wspierają rozwój tego sektora. Znalezienie się w gronie Laureatów Programu to nie tylko wzmocnienie wizerunku Urzędu w otoczeniu, ale także potwierdzenie szczególnej dbałości o rozwój sektora MŚP. Otrzymanie tak prestiżowego tytułu z rąk środowisk biznesowych jest wyraźnym sygnałem na to, iż podejmowane działania w zakresie wspierania MŚP są skuteczne i mają charakter trwały.


Kapituła V edycji Programu „Samorząd, który wspiera MŚP”, na podstawie analizy wniosków i ankiet nadesłanych przez uczestników Programu, postanowiła przyznać 9 certyfikatów „Samorząd, który wspiera MŚP” w trzech różnych kategoriach. W kategorii „Gmina wiejska” certyfikaty otrzymały Gmina Jasienica i Gmina Godów. Zgodnie z regulaminem Programu otrzymanie certyfikatu jest równoznaczne z przyznaniem tytułu i statuetki Wójta – Lidera, który wspiera MŚP.

 MG_08061
Źródło: www.ekmsp.eu
 ________________________________________________________________________

 

Certyfikat  dla Urzędu Gminy Godów


Pod koniec 2015 r. Urząd Gminy Godów został uhonorowany certyfikatem "Jednostki Samorzadu Terytorialnego aktywnej w Regionalnym Ekosystemie Innowacji" . Certyfikat potwierdza uzyskanie pozytywnej oceny w audycie technologiczno-innowacyjnym przeprowadzonym w ramach projektu "Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych".

certyfikat 2015 ________________________________________________________________________


Certyfikat „EkoLOGICZNA gmina. Ogrzewamy z głową”


Polska Izba Ekologii oraz Platforma Producentów Urządzeń Grzewczych na Paliwa Stałe przyznała Gminie Godów certyfikat „EkoLOGICZNA gmina. Ogrzewamy z głową” za wspieranie nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w zakresie ogrzewania na terenie gminy.

Kampania zachęca do proekologicznych zachowań i edukuje w kwestii właściwego wykorzystania takich źródeł ciepła jak węgiel, pellet i drewno do ogrzewania domów jednorodzinnych. Program poprawy jakości powietrza polega na wymianie starych i nieefektywnych pieców węglowych na ekologiczne kotły o wysokiej sprawności.

Swoim patronatem kampanię objęli: Ministerstwo Energii, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla.


certyfikat GODÓW


 ________________________________________________________________________
Tytuł Samorządowego Lidera Edukacji dla Gminy Godów

formatGmina Godów otrzymała certyfikat "Samorządowy Lider Edukacji", przyznawany przez Komisję Certyfikacyjną VI edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw "Samorządowy Lider Edukacji - 2016".

 

Wyniki tegorocznej edycji programu oficjalnie zostały ogłoszone podczas Gali Finałowej, odbywającej się 12 października w Sali Białej Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. W trakcie Gali dokonano uroczystego wręczenia nadanych certyfikatów oraz podsumowano wyniki konkursu. W imieniu gminy Godów certyfikat odebrali Pan Tomasz Kasperuk – Zastępca Wójta Gminy Godów oraz Pani Katarzyna Kubica – Kierownik Referatu, Oświaty, Kultury i Polityki Społecznej.

 

Komisja z uznaniem odniosła się do inicjatyw oświatowych Gminy, pozytywnie oceniła wdrożony w Godowie model polityki edukacyjnej oraz inne działania władz samorządowych ukierunkowane na progres społeczeństwa uczącego się, wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży oraz budowanie klimatu przyjaznego edukacji i środowiskom, które są z nią związane.

 

Synteza recenzji opracowanych przez Ekspertów dokonujących oceny JST dokonujących oceny Gminy Godów dostępna jest tutaj.

 

Program "Samorządowy Lider Edukacji" realizowany jest od 2011 roku przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego i służy identyfikowaniu i promowaniu najlepszych, najbardziej efektywnych w sferze oświatowej polskich samorządów, a także gromadzeniu i upowszechnianiu "dobrych praktyk" czy oryginalnych, autorskich rozwiązań służących podnoszeniu jakości kształcenia i kreowaniu wartościowej oferty edukacyjnej na rynku terytorialnym. Certyfikaty "Samorządowy Lider Edukacji" co rok otrzymują gminy i powiaty, które rozwój oświaty i sprawy z nią związane traktują priorytetowo, dostrzegając w nowoczesnej edukacji szansę na rozwój "małych ojczyzn" i lepszą przyszłość ich mieszkańców.

 

Relacja z gali dostępna jest tutaj.


 ________________________________________________________________________

GMINA NA 5! - EDYCJA 2017/2018


Dyplom gmina na 5 2018Mamy przyjemność poinformować, że gmina Godów uzyskała tytuł „Gmina na 5!" w badaniu "Gmina na 5! Dobre praktyki w obsłudze przedsiębiorców” w edycji 2017/2018 rankingu przygotowanego przez Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH. Podczas uroczystej konferencji w Warszawie w dniu 24 maja 2018 r. dyplom dla gminy odebrał Tomasz Kasperuk - Zastępca Wójta Gminy Godów.


Badaniem objęto 675 jednostek samorządu terytorialnego. Łącznie można było uzyskać 45 pkt (15 pkt za stronę internetową, 15 pkt za odpowiedź w języku polski i 15 pkt za odpowiedź w języku angielskim. Przy badaniu witryn internetowych brano pod uwagę 26 kryteriów, z kolei przy ocenie odpowiedzi na maila w języku polskim i angielskim badano po 7 kryteriów w każdym z języków.

Gmina Godów zdobyła 31 punktów, a tym sama znalazła się w pierwszej dziesiątce wśród najwyżej ocenionych gmin.


Raport 2017/2018, prezentacja wyników oraz najlepsze praktyki gmin w obsłudze przedsiębiorców znajdują się tutaj.
 ________________________________________________________________________
Wysokie miejsce gminy Godów w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 2018


ranking samorzadowWysokie, bo 18 miejsce w kategorii gminy wiejskie, zajęła gmina Godów w tegorocznym Rankingu Samorządów, organizowanym przez "Rzeczpospolitą".
W pierwszej 20-stce rankingu obok gminy Godów znalazły się tylko trzy gminy z województwa śląskiego, co jeszcze bardziej podkreśla sukces naszej gminy.

Ranking Samorządów jest organizowany już od 14 lat. Kapituła rankingu stara się  w nim wyłonić i pokazać jako przykłady do naśladowania te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Ranking Samorządów "Rzeczpospolitej" sprawdza efektywność działań samorządów na rzecz trwałego rozwoju wspólnoty w podstawowych obszarach: trwałości ekonomicznej, trwałości  środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.  Odpowiedzialne zarządzenia zasobami w tych obszarach zwiększa potencjał  rozwojowy samorządów i pozwala osiągnąć cel zrównoważonego rozwoju.

W porównaniu z poprzednimi latami, kryteria oceny w Rankingu Samorządów poszerzyły się. W edycji 2018 pod uwagę brano około 50 wskaźników. Większość z nich pochodziła z publicznych źródeł informacji, takich jak dane ze sprawozdań budżetowych udostępnianych przez Ministerstwo Finansów (np. wartość wydatków na ochronę środowiska, na transport, czy kulturę) lub danych zbieranych przez Główny Urząd Statystyczny. O podanie części informacji poproszono samorządy w specjalnej ankiecie.

Szczegółowe wyniki XIV edycji Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 2018 znajdują się tutaj.
________________________________________________________________________
„Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży”- Gmina Godów pierwszej dziesiątce
Ranking „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży” - Gmina Godów znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży”, którego organizatorem jest Dziennik Gazeta Prawna, a partnerem merytorycznym CentroPolis.
Opublikowano: czwartek, 05, styczeń 2012 15:07
zmień wygląd:

logo-rodo
logo-jakosc-powietrza

Kontakt z Urzędem


Urząd Gminy Godów
ul. 1 Maja 53
44-340 Godów

tel.: +48 32/ 476 50 65
tel./fax: +48 32/ 476 51 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Godziny urzędowania:
Pn: 7:00 – 17:00
Wt – Cz: 7:00 – 15:00
Pt 7:00 - 13:00

obywatel.gov.pl
Posterunek Policji
Planowane imprezy Relacje z imprez
Powrót do poprzedniej strony Powrót do góry strony Powrót do strony głównej transparent